Obrázek vrch

Odkyselení organismu

 

Návrat ke zdraví pomocí odkyselení         

My lidé jsme od přírody stvoření jako dokonalé bytosti. S naší schopností regenerace, bychom se mohli dožít 120 let a více. Jak je to možné, že pouze pár jedinců na planetě se dožívá tak vysokého věku? Naše tělo má úžasnou schopnost regenerace, ale proč potom tak rychle stárne a co to vlastně stárnutí je? Stárnutí těla znamená jeho postupné zanesení škodlivými látkami, přičemž dochází ke kontinuálnímu úbytku minerálních látek, které jsou nezbytné při procesu neutralizace kyselin. Stárnutí těla je vyprazdňování těla, které bylo po narození plné minerálních látek i stopových prvků. Stárnutí představuje zároveň postupující poleptání žláz a tělesných funkcí, které vede až k neschopnosti organizmu správně fungovat.
Naše stárnutí je také ovlivněno problémy s vylučováním - tvorbou pupínků, akné, různými formami usazenin jako je celulitida, dna, revma. ledvinové a močové kameny.
Např. aknózní pupínek se chová jako sopka plná jedovatých plynů, které se snaží dostat ven. Podobně se děje v těle, které se snaží samo si pomoci razantními opatřeními. Udělá si otvor na místě, kde je koncentrace škodlivin, nebo jedovatých látek nejvyšší a nechá vytvořenými otvory škodlivé látky odtékat. Takovými odtokovými místy jsou otevřená noha, hemoroidy, hnisavé vředy, hnisavé madle, hnisavé zuby, furunkly. Tímto způsobem vyplavuje tělo škodliviny ven.

Co je to nemoc? Nemoc těla představuje právě ono zanesení organizmu, až jeho otravu, přičemž jsou zároveň spotřebovány minerální látky. Zanesení organizmu usazeninami má za následek nedostatek těchto látek. Tělo, které je zaneseno usazeninami a nemá k dispozici dostatek minerálních látek, je chemicky překyselené a je více náchylné k výskytu parazitů, plísní a bakterií.

Které kyseliny útočí na naše zdraví krásu?
Kyselina močová z konzumace masa a rozpadu buněk
Kyselina uhličitá z nedostatku pohybu a špatného dýchání
Kyselina mléčná z tělesné námahy
Kyselina tříslová z černého čaje a konzumace kávy
Kyselina sírová ze zadržovaných plynů a z vepřového masa
Kyselina acetylsalicylová z loků proti bolesti
Kyselina octová z konzumace sladkostí a tuků
Kyselina šťavelová z rebarbory, špenátu a čokolády, kakaa
Kyselina solná ze stresu, strachu a hněvu
Kyselina dusičná z nakládaných mas, a ze sýrů s přídavkem dusičnanu draselného

Tyto kyseliny neutralizuje organizmus tak rychle, jak jen to je možné, aby nedošlo k jeho popálení, přičemž spotřebovává veškeré minerální látky v těle, které má k dispozici. Minerální látky tvoří silné zásady a ty neutralizují kyseliny a mění je v neutrální soli. Protože ani ty nemůže vylučovat neomezeně, mění soli vázané na vodu a tuk na usazeniny v těle. Tak se u mnoha žen tvoří struskové usazeniny ve formě celulitidy na stehnech, zadku a bocích.
Např. u dny se jedná o usazeniny vápníku s obsahem kyseliny močové - po mnoha letech konzumace nadměrného množství živočišných bílkovin.

Potraviny silně tvořící zásady obsahují minerální látky a nacházejí se v zeleninových šťávách, pšeničných klíčcích, bylinkových čajích, v zelenině a listových salátech, v omnimolekulárních rostlinných potravinách - tzn. přírodních potravinových doplňcích, např. WurzelKraft.
Potraviny slabě tvořící zásady jsou plody zralé na slunci, např. fíky, rozinky, datle, banány, citrony, melouny, třešně, hroznové víno, všechno sezónní ovoce, obiloviny, quinoa, amarant, špalda, jáhly, kroupy, pohanka, podmáslí, výběrové nebo čerstvé syrové mléko, podmáslí, obilná káva, avokádo, med, luštěniny.

Potraviny slabě tvořící kyseliny jsou ovocné šťávy, lískové oříšky, vlašské ořechy, sladké mandle, pšeničná a žitná celozrnná mouka, celozrnný chléb, knäckebrot, výrobky z celozrnného šrotu, máslo tvaroh, jogurty, rýže loupaná, burské a para ořechy.

Potraviny a poživatiny silně tvořící kyseliny jsou zrnková káva, černý čaj, alkohol, všechny nápoje typu cola a limonáda, živočišné bílkoviny jako např. maso, vejce, uzeniny, ryby, fast food a hotová jídla, konzervy, většina mléčných výrobků jako např. tvrdý sýr, průmyslový cukr, sladidla a sladkosti, bílá mouka a výrobky z ní.

Jak si můžeme všimnout, většina z nás má v oblibě potraviny překyselující organizmus, které nám berou minerály z kostí, zubů, nehtů, vlasů, kůže, chrupavek. A přitom potřebuje naše tělo pouze 20 % těchto překyselujících potravin a 80 % zásaditých potravin k tomu, aby se mohlo  zdárně regenerovat.
Např. jedno malé masové jídlo potřebujeme vykompenzovat jednou velkou porcí zeleniny nebo salátu. Jeden šálek kávy můžeme kompenzovat jednou sklenicí vody a čajovou lžičkou přírodního potravinového doplňku WurzelKraft , což je doplněk vyrobený z mnoha semen, bylin, ovoce a zeleniny.

Jak se zbavit usazenin?
Vyčištění organizmu znamená odstranění usazenin z pokožky, ze sliznic, z buněk, tkání, žláz, kloubů a orgánů těla. Toto vyčištění probíhá ve třech krocích.

První krok je rozštěpení strusek na jednotlivé součásti pomocí bylinkových čajů.
Druhý krok je neutralizování jedů a kyselin pomocí rostlinných vitálních látek (kyseliny jedy minerálně neutralizované = dobře vylučitelné).
Třetí krok je vyloučení škodlivých látek přes kůži, sliznice, střeva a ledviny s pomocí zásadité péče o tělo.

Na tyto tři fáze vyčištění je nutné se dobře připravit, aby se dlouholeté usazeniny mohly úspěšně a bez obtíží rozpustit, projít látkovou výměnou a vyloučit. Organizmus začneme zásobovat dostatečným množstvím zásadotvorných minerálních látek z plnohodnotné vegetariánské stravy a pomocí omnimolekulárních potravin.
Zásaditou péčí se vyloučí  z těla přes pokožku co možná nejvíce kyselin a jedů. Tohoto dosáhneme zásaditými koupelemi celého těla, koupelemi nohou, rukou, paží, zásaditými zábaly nohou, rukou, trupu,  zásaditými výplachy tělních dutin, inhalacemi atd. K  tomu potřebujeme zásadito-minerální sůl MeineBase s osmi jemně mletými drahými kameny, která vytvoří zásaditou koupel s pH 8 - 8,5. V této zásadité koupeli vylučuje pokožka na principu vyrovnání koncentrace kyseliny a jedy do alkalického prostředí. Zásaditá koupel těla odnímá pokožce kyseliny a jedy, čímž předchází jejímu dráždění a optimalizuje její  samočinné promašťování. Vnitřním orgánům - ledvinám, střevům a ostatním vyměšovacím orgánům se touto cestou účinně uleví.

Dále podporujeme vylučování škodlivin ledvinami tím, že denně vypijeme alespoň 1,5 litru neperlivé vody a bylinkových čajů (např. 7x7 KräuterTee – bylinný čaj).

Je důležité dbát na pozvolnou očistu těla. Nejprve se začíná se zásaditými koupelemi a obklady nohou a konzumací plnohodnotné vegetariánské stravy. Pravidelný přiměřený - pohyb jako procházky - je také nutný.

Nakonec několik příkladů tzv. civilizačních chorob, neboli nemocí z přemíry škodlivých usazenin:

l. skupina - choroby vzniklé velkým úbytkem minerálních látek

- zubní kaz
- paradentóza,
- osteoporóza
- arterioskleróza
- křečové žíly
- potíže s plotýnkami
- tříselná kýla
- vypadávání vlasů
- vrásky

2. skupina - choroby vzniklé jako důsledek vylučování škodlivin

- akné
- pocení nohou
- zubní plak
- zhnisané mandle
- ekzémy
- záněty kůže
- atopické ekzémy
- alergie
- lupenka
- otevřená noha
- svědění kůže
- hemoroidy


3. skupina - choroby vzniklé ukládáním škodlivých látek

- arterioskleróza
- žlučové , ledvinové a močové kameny
- revmatizmus
- artróza
- apoplexie
- stařecké skvrny
- zubní kámen
- lipomy


4. skupina - nemoci vzniklé zajedovaním a poleptáním

- diabetes
- gastritida
- kolitida
- Parkinsonova a Alzheimerova choroba
- artritida
- Crohnova choroba
- Bechtěrevova choroba


Podle knihy Zdraví díky odkyselení a vyloučení škodlivin /autor Peter Jentschura a Josef Lohkämper/ zpracovala Eva Jersáková. Pro bližší informace www.regenerujte.cz.

 

DS Websites - výroba webových stránek   |